- This event has passed.
Medvednica – 2. vodički izlet 1.3.2025.
Opis staze:
Planinarska staza 9 vodi od Mikulića (Talana) do Planinarskog doma “Risnjak” i Pongračeve lugarnice. Staza je dobrim dijelom od Mikulića prema gore kamenita i široka (po širini bi njome mogao proći i traktor). Od table PP Medvednice (početak staze) do Risnjaka ima oko 1 h hoda.
Izvor: planinarenje.hr
Plan izleta
Subota:
Okupljanje u 7:30h na parkingu Porezne Uprave (Lokacija). Vozimo se do Talana od kuda kreće ruta.
Završetak izleta do 12h.
Tema izleta: Vođenje grupe, psihologija grupe i pojedinca.
Trajanje rute: 3.6km/ 400mv / 1h
Izlet je: K1, T1, VR2
Klasifikaciju izleta pročitaj ih OVDJE
Hrana i piće: voda (1l), hrana u ruksaku
Oprema: OPO, odjeća prilagođena vremenskim uvjetima (slojevito).
Noćenje: –
Prijevoz: –
Ostali troškovi: –
Prijave do: petak 12h
Linkovi na vremenske prognoze: Zagreb
Službeni vodič: Stjepan Sušec
Max broj prijava: –
Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene , fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost!
Vodič ima pravo odbiti sudjelovanje svakog pojedinca za kojeg procijeni da nije tjelesno spreman, ne posjeduje potrebne vještine kretanja, ili ne posjeduje opremu potrebnu za ovaj izlet.